نکاتی برای سفید ماندن ملافه

نکاتی برای سفید ماندن ملافه

اگر ملافه و بالش های سفید شما رنگ زرد به خود گرفته است، جای نگرانی نیست! ملافه های خود را در محلول آب گرم با جوش شیرین، سرکه، صابون و آب لیمو خیس کنید. سپس آنها را در ماشین لباسشویی خود بشویید. برای بهترین نتیجه، از چرخه شستشوی گرم استفاده کنید و ملافه های خود را آویزان کنید تا خشک شود. علاوه بر این، قبل از اینکه بخوابید، آرایش خود را پاک کرده و از خوردن و آشامیدن در رختخواب خودداری کنید تا ملافه هایتان تازه بماند. به وسیله چند ماده طبیعی و شستشوی معمولی می توانید به راحتی ملافه های سفید خود را سفید نگه دارید.

 تشتی را تا نصف آن از آب گرم پر کنید. 

برای خیساندن ملافه های خود از یک تشت پلاستیکی مستطیل شکل بزرگ استفاده کنید. شیر آب را باز کرده و اجازه دهید تا آب گرم حدود ۳۰ ثانیه از شیر آب شما جاری باشد تا بتواند حداقل تا ۷۰ درجه فارنهایت (۲۱ درجه سانتیگراد) گرم شود. تشت را زیر شیر آب نگه دارید تا با آب پر شود، بعد از اینکه تقریباً تا نصف پر شد، تشت را روی یک سطح صاف قرار دهید. آب باید به مقدار کافی باشد تا بتواند ملافه های شما را کاملاً پوشش دهد.

  • اگر تشت مستطیلی ندارید ، به جای آن از سطل استفاده کنید.

از جوش شیرین استفاده کنید.

۱/۴ فنجان (۶۰ گرم) جوش شیرین را به تشت آب اضافه کنید. از یک پیمانه اندازه گیری برای ریختن جوش شیرین استفاده کنید و آن را مستقیماً درون آب بریزید. بهره گیری از جوش شیرین در سفید شدن ملافه های شما بسیار مناسب است زیرا باعث جدا شدن کثیفی ها و لکه های رنگی می شود.

بوزدایی با سرکه سفید

جهت بو زدایی و گند زدایی در یک لیوان پیمانه به مقدار (۲۳۷ میلی لیتر) سرکه سفید بریزید . حال سرکه مقطر سفید را درون سطل آب بریزید. سرکه مقطر سفید برای گند زدایی به خوبی کار می کند تا شما را از شر هرگونه بوی ناخوشایند که ممکن است در ملافه مانده باشد، خلاص کند. همچنین به خلاص شدن از شر لکه ها، به خصوص لکه های زرد رنگ کمک می کند. 

  • از استفاده سرکه سیب به عنوان جایگزینی برای سرکه مقطر سفید خودداری کنید. سرکه سیب می تواند رنگ ملافه های شما را قهوه ای کند.

ایجاد حباب در محلول

از ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) مایع ظرفشویی برای ایجاد حباب استفاده کنید. مایع ظرفشویی را به تشت آب خود اضافه کنید تا عمیقا و به صورت کامل تمیز شوند. مایع ظرفشویی، ملافه های شما را تمیز و ضد عفونی می کند و حباب های ایجاد شده در آب به عمق پارچه نفوذ می کنند.

  • در صورت نبود ابزار کافی برای اندازه گیری مقدار دقیق، چند قطره از مایع را درون ظرف بریزید. مقدار کمی بیشتر از مقداری که توصیه شد به ملافه های شما آسیبی نمی رساند.

خشکشویی آنلاین

معجزه لیمو!

برای سفید شدن به صورت طبیعی مقداری لیمو روی تشت بچلانید. با دقت یک لیمو را به صورت افقی برش دهید وآب آن را در هر دو نیمه تشت خود بریزید. . تا آنجا که می توانید آب لیمو را بگیرید و سپس پوست آن را دور بیندازید.

  • آب لیمو به طور طبیعی به بلند کردن کثیفی ها از روی ملافه و از بین بردن لکه های سرسخت کمک می کند.

ترکیب مواد درون تشت

از یک قاشق برای ترکیب کردن محتویات درون تشت استفاده کنید. بعد از اینکه جوش شیرین، سرکه، مایع ظرفشویی و لیمو را به تشت یا سطل آب خود اضافه کردید، به مدت ۱۰ تا ۳۰ ثانیه محلول را هم بزنید تا مخلوط شوند.

ملافه ها را در آب فرو کنید.

ملافه را در آب غوطه ور کنید.

خشکشویی آنلاین

پس از مخلوط کردن مواد تشکیل دهنده، ملافه را در آب غوطه ور کنید. به علاوه این، رو بالشی های خود را خیس کنید. ملافه و رو بالشی را به سمت اعماق آب فشار دهید تا تمام پارچه در محلول پوشانده شود.

  • ملافه ها را با هم مخلوط کنید تا از پوشش کامل آنها اطمینان حاصل شود.

اجازه دهید تا ملافه های شما حداقل ۳۰ دقیقه در محلولی که درست کرده اید خیس بخورند. برای اندازه گیری زمان، از یک تایمر استفاده کنید و آن را به مدت ۳۰ دقیقه تنظیم کنید. این عمل برای از بین بردن لکه ها و خلاص شدن از رنگ زرد ، بدون رقیب می باشد!

  • برای تمیزی کامل، ملافه های خود را تا یک ساعت در داخل  تشت رها کنید.

چلاندن ملافه

ملافه های خود را آبگیری کنید.

مدتی پس از خیس شدن ملافه ها، ملافه ها را از تشت بیرون آورده و آب آن را بچلانید. این کار را برای رو تختی و رو روبالشی ها هم انجام دهید. به این ترتیب، می توانید به راحتی ملافه خود را بشویید و آن را خشک کنید.

اگر هنگام قرار دادن آنها در واشر، ملافه های شما بیش از حد خیس می شوند، ممکن است زمان شستشو را افزایش دهد.

در صورتی که به دلیل مشغله زیاد نمی توانید وقت خود را برای شستشو بگذارید، ما به شما خشکشویی آنلاین لاندرآپ را معرفی می کنیم. می توانید به راحتی از اپلیکیشن استفاده کنید تا همکاران ما برای رسیدگی به درخواست شما اقدام کنند.