شستشوی کفش کتانی

شستشوی کفش کتانی

شستشوی کفش کتانی

امروزه با وجود مشغله های کاری و فکری، فرصت کمی برای رسیدگی به کار های شخصی داریم. شستشو و نظافت یکی از وظیفه های اصلی هر فردی می باشد. شایان ذکر است که شستشوی لباس ها امر طبیعی است و هر شخصی کم یا زیاد این کار را انجام می دهد. اما گاهی بعضی از افراد فراموش می کنند که شستشوی کتانی هم جزئی از این وظایف می باشد. زیرا ما از کتانی، روز ها و ساعت های زیادی استفاده می کنیم. پس ممکن است که کتانی ها به دلیل گرما و رطوبت عرق کنند و بوی بدی بگیرند. عده ای از افراد به ظاهر کتانی های خود خوب رسیدگی می کنند، اما باطن آن، نه! خبر خوب اینجاست که شما که در حال خواندن این مقاله مجزا از این افراد هستید. ما می خواهیم نکاتی را برای شستشوی کفش کتانی برای شما عزیزان بازگو کنم که با کمک آن ها می توانید کتانی های خود را بدون آسیب پذیری شستشو دهید.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. معمولاً زمانی که با کسی قرار ملاقات دارید و یا برای بار اول شخصی را مشاهده می کنید، کفش های آن شخص، توجه شما را به خود جلب می کند. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده، ۶۰ درصد مردم در سراسر جهان در ۱۰ ثانیه اول برخورد با شما، شخصیت شما را در ذهن خود تصور می کنند که کفش ها نیز در این تصورات بی تاثیر نیستند. 

نحوه شستشوی کفش کتانی و اسپرت

در ادامه شستشوی کفش کتانی و اسپرت را به دو روش دستی و شستشو با ماشین لباسشویی را به شما آموزش خواهیم داد.

خشکشویی آنلاین تهران

فرچه کشیدن کفش

شست و شوی کفش کتانی با دست

ابتدا بند ها را از کفش جدا کنید. سپس به آرامی کفی کتانی را از کتانی جدا کرده و به صورت جداگانه شستشو دهید. 

قبل از این که کفش کتانی را شستشو دهید، ابتدا با یک فرچه، کثیفی های کفش را پاک کنید. سپس یک تشت آب گرم (ولرم) را با مایع شوینده ترکیب کنید. صبر کنید تا مایع در آب حل شود. سپس کفش کتانی خود را به مدت ۱ ساعت در آن رها کنید (معمولاً پس از این ۱ ساعت تا حدودی از بین رفتن کثیفی ها را مشاهده می کنید). سپس دوباره آن را با فرچه تمیز کنید و آب کشی کنید. 

شایان ذکر است که آب کشی باید با آب جاری و تمیز باشد و نباید از آب داخل تشت استفاده کنید. رطوبت کفش کتانی را با یک پارچه تمیز و خشک گرفته و آن را در اتاق قرار دهید تا خشک شود زیرا قرار دادن کتانی روبروی آفتاب، جنس کتانی را خراب کرده و باعث رنگ پریدگی آن می شود.

خشکشویی آنلاین

شستشوی کفش با ماشین لباسشویی

از ماشین لباسشویی برای شستشو کفش کتانی استفاده کنید

ممکن است به این موضوع فکر کنید که ماشین لباسشویی، کفش کتانی شما را خراب کند. اما اگر کفش کتانی پارچه ای و مقاومی دارید، از هیچ چیز نترسید و کفش کتانی خود را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. قبل از شستشو، بند ها را از کتانی جدا کنید. زیرا احتمال این وجود دارد که هنگام چرخش در ماشین لباسشویی بند کفش پاره شود. این نکته را هم فراموش نکنید که از آب گرم برای شستشو استفاده کنید. 

می توانید از جوش شیرین و مسواک استفاده کنید

جوش شیرین و مسواک یکی از راه های شستشوی کفش های اسپرت می باشد. این کار تاثیر مثبتی بر روی تمیزی کفش دارد؛ مخصوصاً کفش های سفید. 

برای شروع یک قاشق کوچک جوش شیرین داخل یک کاسه بریزید و سپس یک قاشق پودر ماشین لباسشویی و نصف استکان آب به آن اضافه کنید. این ترکیب را به خوبی مخلوط کنید تا ماده مورد نظر به خمیر تبدیل شود. 

تمیز کردن کفش به وسیله مسواک

در مرحله بعد این مواد را روی کثیفی های کفش بمالید و با یک مسواک تمیز آن را بر سطح کفش پخش کنید. سپس یک روز کامل صبر کنید تا مواد بر روی کفش خشک شوند. سپس با مسواک مواد را از روی کفش پاک کنید (همچنین می توانید از آب برای این کار استفاده کنید). به یاد داشته باشید که این روش مناسب کفش های پارچه ای می باشد. همچنین کفش های سفید را نیز به خوبی تمیز می کند.

فراموش نکنید که برای بند کفش نیز می توانید از این محلول استفاده کنید.

خشکشویی، یکی از بهترین راه های شستن کفش کتانی

کفش های کتانی معمولاً از چندین لایه تشکیل شده است و این لایه ها که معمولاً پارچه ای می باشند، دارای دوخت ظریفی هستند. همچنین بعضی از این کفش ها به صورت چسبی می باشند و بند ندارند که حین شستشو خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهند. 

بعضی از این کفش ها گران قیمت می باشند و ممکن است با شستشوی غیر حرفه ای و غیر اصولی، موجب آسیب رساندن به کفش و یا پارگی آن شوید.

در این موارد توصیه می کنیم کفش های کتانی خود را به یک خشکشویی حرفه ای بسپارید. زیرا با این کار از این بابت خیالتان درباره کفش کتانی خود راحت می شود. کارشناسان خشکشویی، راهکار های مناسب و اصولی برای شستشوی کفش های شما دارند و کفش هایتان را مانند روز اول به شما تحویل می دهند. شستشوی کفش کتانی توسط یک خشکشویی قابل اطمینان، کار به صرفه و ساده ای است. بزرگترین مزیت آن، آسیب ندیدن کفش های شما می باشد.

سخن پایانی: 

کفش های کتانی با بافت های متنوع و جنس های مختلف، طریق شست و شوی متنوعی نیز دارند. در این مقاله ما چند نکته مثبت را برای شما عزیزان بازگو کردیم که با کمک آن ها می توانید کفش های کتانی خود را به سادگی و در بهترین حالت شست و شو دهید. به یاد داشته باشید که برای شستن کفش های خود مطابق با روش های گفته شده در این مقاله عمل کنید.