شستشوی کفش جیر

خشکشویی آنلاین تهران

خشکشویی آنلاین

کفش جیر

کفش های جیر معمولا حساس ترین کفش ها هستند، چرا که این کفشها هم در برابر خراشیدگی، سایش و همین طور لکه ها بسیار آسیب پذیرند و همینطور پاک کردن این لکه ها از روی این جنس کفش بسیار دشوار است. ما در این مقاله چند راه ‌حل را برای تمیز کردن کفشهای جیرتان به شما آموزش می ‌دهیم که با استفاده از آنها، می توانید همیشه کفشهای جیر تمیزی داشته باشید. جیر از آن رو که از لایه ی نرمی تشکیل شده است، بهتر است همیشه آن را با برس مخصوص خود جیر تمیز کنید. البته اگر کفش شما دارای برچسب است و روی آن نحوه شستشوی کفش شما را نوشته است بهتر است آن را با دقت بخوانید و با توجه به آن شستشو را انجام دهید. به یاد داشته باشید که کفش های جیر در برابر آب و رطوبت بسیار حساس هستند پس بهتر است برای پاک کردن هر چیز از روی کفش جیر بدون آب عمل کنید.

برای شستشوی صحیح و حرفه ای کفش های خود را به خشکشویی آنلاین بسپارید.

کفش جیر

شستشوی کفش جیر

شستشوی کفش جیر

برس مخصوص کفش جیر را تهیه کنید و در هنگام استفاده از آن از خشک بودن کفشتان اطمینان حاصل فرمایید.

کفش را همیشه به‌ آرامی برس بکشید و برس را از بالا به پایین نکشید، سعی کنید با جهت کفش پیش بروید.

زمانی که کفشها را واکس می‌زنید، پرزهای جیر به هم می چسبند و به هم فشرده می شوند برای باز کردن آنها از هم برس را محکم روی آنها بکشید.

اگر لکه ها و خراشیدگی روی کفش با برس ‌کشیدن پاک نمی‌شود، می‌توانید از یک پاکن استفاده کنید. البته پاکن مخصوص جیر تهیه کنید.

همیشه به یاد داشته باشید بعد از تمیز کردن کفش جیر خود، یک لایه اسپری محافظ روی آن بزنید تا کفشتان در برابر آلودگی ها مقاوم تر باشد .

از بین بردن لکه‌های آب از روی کفش جیر

سطح بیرونی کفش را کمی مرطوب کنید، با برس روی کفش را مرطوب کنید لکه هایی که با آب ایجاد شدن با خود آب بهتر و سریع تر پاک می شوند.

با یک اسفنج یا دستمال آب اضافی سطح کفش را بگیرید.

حتی شما می توانید با همان دستمال یا اسفنج به سطح کفش ضربه بزنید تا همه ی قطرات روی آن از بین برود.

می توانید از کاغذ خشک کن برای خشک کردن آن استفاده کنید. اگر شما برای شستشوی کفش خود آب زیادی استفاده کرده اید می توانید کاغذ خشک کن را داخل کفش قرار دهید تا حسابی آب را به خودش بکشد و کفش را خشک کند.

به یاد داشته باشید که حداقل باید یک شب کفش را کنار بگذارید تا خشک شود.

بعد از خشک شدن کفش دوباره آن را برس بزنید تا پرز های آن شکل اولیه خود را بگیرند.

همینطور شما میتوانید عمل شستشو را به خشکشویی آنلاین تهران بسپارید.

از بین بردن لکه‌های خاص

اگر کفشتان گِلی شد باشد، نباید تا قبل از خشک ‌شدن کامل گل، آن را تمیز کنید. برای این کار ابتدا گل های اضافی روی کفش را بردارید و کفش را در جلوی نور آفتاب قرار دهید تا خشک شود و سپس با استفاده از برس گل های خشک شده را از بین ببرید.

اگر روی کفش شما لکه های آدامس و موم وجود دارد کفش هایتان را فیریز کنید.

برای از بین‌ بردن لکه‌های خونی می‌توانید از پنبه و پراکسید استفاده کنید.

اگر روی کفش شما لکه های جوهر ریخته است می توانید با گذاشتن دستمال کاغذی روی آن کار را راحت کنید، و بعد از آن می توانید از پنبه آغشته به الکل استفاده کنید.

برای از بین بردن بسیاری از لکه ها، سرکه سفید نیز مناسب می باشد.