شستشوی کت شلوار

مطالب مربوط به شستشوی کت شلوار

شستشوی کت شلوار

شستشوی کت شلوار

برای شست و شو ی کت شلوار قبل از هرچیزی باید توجه داشته باشیم اگرچه ممکن است ظاهر کت  شلوار پارچه ی بسیار مقاومی داشته باشد اما از دوخت های ظریف چرخی و دستی و استردوزی واز چند لایه پارچه لایی و زامفیکس تشکیل شده است و همه ی این موارد باعث میشود شست و شوی کت  شلوار از سخت ترین انواع شست و شو باشد. در اولین اقدام برای شست و شو ی کت شلوار مردانه یا زنانه پیشنهاد می شود انها را به خشک شویی های مطمئن بسپارید زیرا شستن انها در خانه کار بسیار سختی است و نکات خاص خود رادارد. اما اگر شست و شوی کت شلوار را در خانه انجام می دهید باید مواردی را نیز در نظر بگیرید. اولین نکته این است که چقدر کت شلوار شما کثیف شده باشد. 

شستشوی کت شلوار با دست

در این قسمت از مقاله به انواع شست و شوی کت شلوار با دست می پردازیم.

شستشوی کت شلوار

از بین بردن غبار کت شلوار

اگر کت شلوار شما بر اثر غبار ها و در کمد ماندن و عدم استفاده  فقط، خاک گرفته اند، شما می توانید با یک فرچه ی تمیز روی کت شلوار خود بکشید این کار نه تنها باعث از بین رفتن غبار از روی لباستان می شود بلکه تار و پود پارچه، برس خورده و کت شلوار شما علاوه بر تمیز شدن براق خواهد شد. هرگز برای این کار از فرچه های فلزی استفاده نکنید، زیرا به الیاف پارچه و دوخت لباس شما اسیب وارد می کند و ممکن است انها را نخ کش کند.

از بین بردن لک کت شلوار

اگر فقط قسمتی از کت شلوار شما لک شده باشد و بقیه ی قسمت های ان تمیز باشد شمامی توانید با یک پارچه یا مسواک تمیز همراه مقداری اب روی لکه هابکشید و انهارا از بین ببرید. یا اگر لکه ها رنگی و قوی بودند با یک مسواک و مقدار کمی مواد شوینده روی لکه ها بکشید تاپاک شوند. سپس با یک دستمال سفید و خیس روی همان قسمت بکشید و کف حاصل از مواد شوینده را از بین ببرید.

برطرف کردن بوی بد کت شلوار

درصورتی که کت شلوار شما در اثر استفاده نشدن در طولانی مدت بو گرفته است، می توانید ان را چند ساعتی در هوای ازاد بگذارید و سپس از ان استفاده کنید.

شستشوی کت شلوار

شستشوی کت شلوار

ازبین بردن کثیفی ها با بخارشور

زمانیکه کت شلوار شما کثیف شده است و می خواهید تمام ان را شست و شو دهید می توانید از راه بخار شور کردن کت و شلوار اقدام کنید و با یک بخار شور ان را شست و شو دهید. در مواقعی که بخار شور در دسترس نیست میتوانید کت شلوار را برای زمان کمی در بخار حمام بگذارید و سپس استفاده کنید.

شستشوی کت شلوار با ماشین لباس شویی

حال شست و شوی کت شلوار با ماشین لباس شویی را توضیح خواهیم داد.

شستشوی کت شلوار

اگر کت شلوار شما هم بو میدهد و هم از لحاظ ظاهری کثیف شده است و می خواهید آنرا شست و شو کنید این روش می تواند موثر باشد. اول کت شلوار خود را برگردانده به روش های خاص شانه های آنرا به طرز افقی روی هم تا کرده و از پایین کت شروع کرده و آنرا به سمت بالا محکم رُل کنید و سپس داخل یک توری شست و شوی لباس بگذارید و توری را هم به محکم ترین حالت رُل کنید. سپس انرا در لباسشویی قرار دهیدو نسبت به پارچه  لباسشویی را تنظیم کنید. 

سعی کنید لباسشویی را روی حالتی بگذارید که تکان های کمتری را متحمل شود تا لباس شما اسیب نبیند وسپس پودر صابون یا شوینده های مناسب این کار را در جایگاه مخصوصش ریخته و برای مدت زمان کوتاهی با لباس شویی شست و شو دهید. 

خشک کردن کت شلوار

 به محض اتمام شست و شو آنرا در بیاورید و لای یک حوله رٌل کنید و آب آنرا بگیرید سپس روی بند رخت کامل و بدون تا پهن کنید و بعد از اینکه کمی آب خود را از دست داد آنرا روی یک چوب لباسی بزنید تا پدهای شانه و یقه ی کت شلوار از شکسته شدن در امان بمانند. برای خشک کردن در این روش به هیچ وجه آنها را زیر نور خورشید یا روی بخاری و رادیاتورها قرار ندهید.

شستشوی کت شلوار

اتو کردن کت شلوار

اتوکشی کت شلوار

برای اتو کشی انها میتوانید از یک بخار شور استفاده کنید و اگر تمایل دارید خط اتو روی لباستان بیفتد میتوانید یک پارچه تمیز روی لباستان پهن کرده و سپس با یک اتو بخار بزرگ ان را اتو کنید.

از اتوی مستقیم روی الیاف پارچه تان پرهیز کنید، این کار موجب سوزاندن الیاف ریز پارچه میشود و ممکن است لباستان برق بیفتد مخصوصا لباس هایی که رنگ تیره دارند. 

اگر می خواهید خط اتو روی لباستان واضح تر باشد یا اتوی کت شلوار شما تمیز تر باشد، می تواند بلافاصله پس از اینکه اتوی داغ را روی الیاف پارچه قرار دادید و برداشتید یک جسم فلزی سنگین مانند یک اتوی سرد یا یک تکه سنگ تمیز را روی محل اتو شده قرار دهید.

این کار مانند یک اتو بخار عمل میکند حتی اگر اتوی شما یک اتوی دستی و خانگی باشد.در نهایت شما برای شست و شوی کت شلوار زنانه یا مردانه و با بخار شور کردن کت شلوار میتوانید همانطور که گفته شد آنها را به خشک شویی ها بسپارید.

 آنها با دستگاه های بخار شور بزرگ و دیگر ماشین هایی که برای شست و شوی کت شلوار و ازین دسته لباس ها هستند لباس شمارا به بهترین نحو شست و شو میدهند و اینگونه الیاف پارچه ی شما از صدمات دور مانده و عمر لباس شما طولانی تر خواهد بود.