شستشوی کاپشن چرم

خشکشویی آنلاین تهران

شستشو کاپشن چرم

شستشوی کاپشن چرم

کاپشن چرم با کیفیت هیچ موقع از مد نمی افتد. برای اینکه کاپشن چرم شما همیشه در وضعیت خوبی باشد، باید از آن مراقبت کنید. بر خلاف انواع لباس های دیگر، شما قادر نخواهید بود که به راحتی کت چرم خود را در ماشین لباسشویی بیاندازید، زیرا این امر باعث کوچکتر شدن، ترک خوردگی و پیچ خوردگی آن می شود. اگر ژاکت شما کثیف یا لک شده است، روش های سریع و آسانی برای تمیز کردن آن وجود دارد که باعث می شود تا در طولانی مدت، نو و تازه به نظر برسد.

یک محلول شوینده درست کنید.

 مقدار کمی آب گرم درون یک ظرف بزرگ بریزید. حدود دو قاشق چایخوری مایع ظرفشویی اضافه کرده و هم بزنید تا کاملاً حل شود. هدف ایجاد یک راه حل بسیار ملایم است که به وسیله آن بتوان بدون آسیب رساندن به کاپشن چرم، آن را پاک کنید.

محلول کردن مواد شوینده با آب

  • مواد شوینده بیش از حد می تواند باعث خراب شدن چرم و از بین رفتن رنگ آن ها شود و در نتیجه ظاهری پوسته پوسته و رنگ پریده ایجاد کند.

یک حوله نرم و یا یک اسفنج را مرطوب کنید.

حوله یا اسفنج را در کمی در محلول شوینده فرو کنید. مایع اضافی آن را پاک کنید. حوله یا اسفنج نباید خیس شود، هدف ما مرطوب کردن آن است. اگر خیلی مرطوب باشد ، آب می تواند چرم را خیس کرده و اشباع کند، این موضوع به طور بالقوه باعث آسیب بیشتر می شود.

  • از پارچه ای نرم استفاده کنید. دقت داشته باشید، پارچه های خشن ممکن است خراش بر روی پوست چرم باقی بگذارد.

قسمت بیرونی کاپشن چرم را پاک کنید.

حوله مرطوب یا اسفنج را با حرکات متوالی و برای مدتی به صورت آرام آرام بر روی کاپشن به جای شستشوی کامل آن انجام دهید. توجه ویژه ای به قطره های آب، لکه های رنگی و محل هایی که خاکی هستند همچنین لکه های چرب و روغنی که روی چرم به وجود آمده اند داشته باشید. کل کاپشن را تمیز کرده و در صورت لزوم حوله را مجدداً مرطوب کنید.

تمیز کردن کاپشن چرم به وسیله حوله

کف و مواد شوینده باقی مانده را پاک کنید و کاپشن را خشک کنید.

کاپشن را مجدداً پاک کنید ، این بار با استفاده از آب تمیز برای پاک کردن باقی مانده صابون و یا مواد شوینده. مطمئن شوید که هیچ آبی بر روی ژاکت باقی نماند. یک حوله خشک برداشته و تا زمانی که کاپشن کاملاً خشک شود، به خشک کردن آن بپردازید. ژاکت را در کمد آویزان کنید و اجازه دهید به خوبی خشک شود.

  • گرما به صورت مستقیم می تواند برای چرم بسیار بد باشد، به خصوص اگر تازه مرطوب شده باشد، بنابراین کاپشن چرم را در دستگاه خشک نکنید و برای خشک کردن آن از خشک کن استفاده نکنید.

یک پاک کننده چرم خریداری کنید.

این پاک کننده ها حاوی موادی هستند که خاک و لکه ها را از بین می برند و همچنین حاوی روغنهایی هستند که به نرم شدن چرم کمک می کنند و باعث سالم ماندن آن می شوند. شما به طور معمول می توانید در فروشگاه ها، پاک کننده های چرمی و یا هر مکانی که مخصوص محصولات چرم است این پاک کننده ها را پیدا کنید.

  • یک بطری حاوی محلول تمیز کننده چرم، هزینه آنچنانی ندارد و مصرف آن سالها طول خواهد کشید.

از پاک کننده چرم بر روی کاپشن چرم استفاده کنید.

پاک کننده چرم را بر روی قسمت های کثیف کاپشن اسپری کنید. پاک کننده های چرمی اکثرا ژل، اسپری یا میله ای (همانند ادکلن های جیبی) هستند. اگر از هر یک از انواع دیگر استفاده می کنید، همیشه با حداقل مواد تمیز کننده شروع کنید و در صورت نیاز، بیشتر از آن ها استفاده کنید.

محلول تمیز کننده را درون چرم مالش دهید.

 یک حوله نرم و تمیز بردارید و تمیز کننده چرم را روی سطح کاپشن ماساژ دهید. به صورت دایره وار و آهسته آهسته استفاده کنید، سپس به صورت مارپیچی به بیرون مالش دهید. هنگامی که بر روی تمیز کردن کاپشن کار می کنید، پاک کننده خاک را جمع می کند و لکه های آبی را که بر روی پوست کاپشن قرار گرفته اند، از بین می برد.

خشکشویی آنلاین

  • حسابی مالش دهید تا پاک کننده کاملاً جذب کاپشن شود.

از محلول اضافی برای انجام اینکار استفاده نکنید.

برای پاک کردن هرگونه پاک کننده چرمی که روی ژاکت باقی مانده است، از یک حوله جداگانه استفاده کنید. پس از اتمام کاپشن باید کاملا تمیز و ظاهری بسیار براق داشته باشد. پس از آن، کاپشن شما جدید و نو به نظر می رسد و چرمی مرطوب و محافظت شده دارد، و ماه ها آن را در فرم مناسب نگه می دارد.

  • از آنجایی که این محصول برای خیس و یا مرطوب کردن چرم خشک تولید شده، دیگر نیازی به شستشوی چرم نیست.

پاک کننده های چرمی به صورت حداقل تلاش برای انجام کار فرمول بندی و تعبیه شده اند، اما در صورتی که کاپشن چرم بسیار لک شده باشد، ممکن است مجبور شوید چندین بار تمیز کننده را به کاپشن چرم بمالید.

خشکشویی ها مکان مناسبی برای از بین بردن لک هایی می باشند که در خانه نمی توان آن ها را از بین برد.