شستشوی چربی

لباس چرب

شستشوی لباس چرب

شستشوی چربی

همه ی ما این تجربه را داشته ایم که هنگام آشپزی کردن یا خوردن غذا، مقداری از مواد غذایی حاوی چربی روی لباسمان ریخته باشد و این موضوع ما را به شدت ناراحت کند. همان طور که می دانید این لکه ها از انواع سرسخت لکه ها هستند و به راحتی پاک نمی شوند، زیرا الیاف روغن به شدت متراکم است و تار و پود پارچه را درگیر می کند.

خیلی از ما به دلیل وجود لکه های روغن بر روی لباسمان آن ها را دور انداخته ایم یا زمان زیادی در کشوی کمد خود نگه داشته ایم و از استفاده ی آن صرف نظر کرده ایم اما این مقاله لاندراپ برای شما روش هایی را توضیح داده است که می توانید به وسیله آن به راحتی لکه های چربی را از روی پارچه و لباس های خود پاک کنید.

شستشوی لکه ها

لکه های چربی را با مواد متنوعی می توان پاک کرد و ما در اینجا شش نوع ماده را به شما عزیزان معرفی کرده ایم. توجه داشته باشید قبل از استفاده روش های زیر، ابتدا روغن ریخته شده روی لباس را بدون اینکه به قسمت های دیگر لباس اصابت کند با یک چاقوی میوه خوری یا دستمال کاغذی از روی لباس بردارید وسپس شستشو را انجام دهید.

 دقت داشته باشید هریک از روش های پیشنهادی را فقط بر روی لکه ها انجام دهید و مانع از ریختن آن ها روی قسمت های دیگر لباس شوید. برای شستشوی لباس ها ابتدا به برچسب راهنمای شستشوی آن دقت کنید.

خشکشویی آنلاین

شستشو با پودر بچه

دراین روش ابتدا مقدار نسبتا زیادی پودر بچه را روی محل لکه بریزید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند. پودر بچه به دلیل خاصیت جذبی که دارد روغن موجود را درون خود حل کرده و از روی لباس ها پاک می کند. اگر پودر بچه در دسترس ندارید میتوانید از نمک یا نشاسته ی ذرت نیز استفاده کنید. 

در مرحله ی بعد کمی مایع ظرفشویی را در آب حل کرده و با مسواک به شکل دایره ای روی لکه میکشیم و آن قدر این کار را تکرار می کنیم که لکه  ها پاک شود و سپس عملیات آبکشی را انجام می دهیم. 

  • حواستان باشد از مسواک نرم استفاده کنید تا الیاف لباستان آسیب نبیند.

شستشو با الکل

مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل یا  فقط الکل  یکی از قوی ترین پاک کننده ها از بین پاک کننده های لکه ی روغنی هستند و روغن را به سرعت در خود حل می کنند. برای لکه های روشن چند قطره الکل را روی دستمال تمیز بریزید و از بیرون لکه به داخل بکشید. 

شستشو با مواد شوینده

در این روش شما می توانید از مواد شوینده ای که برای چربی زدایی است استفاده کنید، شامپو های بدن و مایع ظرفشویی و صابون های خشک که به منظور پاک کردن روغن از سطح بدن و اشیا ساخته شده اند از این دسته هستند. اما دقت کنید از صابون هایی مثل صابون های کرمی استفاده نکنید زیرا آن ها چرب هستند و لکه را تثبیت می کنند. لباس را داخل آب گذاشته و مواد شوینده را روی محل لک شده بریزید و بگذارید در آب بماند تا خوب حل شود سپس آن را آبکشی کرده و خشک نمایید.

مایع ظرفشویی

شستشو با سرکه

سرکه دشمن چربی است و به راحتی آن ها را از بین می برد. اما هنگام استفاده از سرکه بصورت همزمان از مواد شوینده استفاده نکنید زیرا قدرت پاک کنندگی هردو در اثر ترکیب با هم پایین می آید.

  • یک سوم سرکه را در دو سوم آب بریزید و بگذارید لباس در آن خیس بخورد سپس لباس را با سرکه آبشی کنید و آن ها را با ماشین لباسشویی شستشو دهید.  

شستشو با اسپری  wd40

از این مایع و سایر مایع های روان کننده نیز می توان استفاده کرد. ابتدا کمی از مواد را روی قسمتی از لباس که دور از دید است تست کنید و مطمن شوید رنگ لباستان را تغییر نمی دهد سپس روی لکه اسپری کنید و بگذارید در همین حالت ۲۰ دقیقه بماند. بعد از بیست دقیقه لباس را در آب گرم قرار دهید و مایع روان کننده را از روی آن پاک کنید و بعد لباس را در ماشین لباس شویی بشویید. 

شستشو با محلول های لکه بر

محلول های لکه بر دیگری وجود دارند که برای همین کار تولید شده اند. کمی محلول لکه بر را روی لباستان اسپری کنید و با فرچه یا مسواک نرم آن را روی لکه حل کنید. مقداری آب را جوش بیاورید و از فاصله ی بالا و با شدت روی قسمت لک شده بریزید هرچقدر فاصله ی آب با لباس بیشتر باشد شدت بیشتر می شود و قدرت لکه بری بالا می رود.

پاک کردن چربی

  • مراقب باشید آب جوش روی بدنتان نریزد. این کار را روی طرف دیگر پارچه نیز انجام دهید و در اخر لباس را به تنهایی با ماشین لباسشویی شستشو کنید. 

خشک کردن لباس

برای خشک کردن لباس ها آن ها را در جایی قرار دهید که با کمترین دما خشک شوند و اصلا داخل فضای گرم قرار ندهید زیرا گرما باعث می شود مولکول های ریز چربی که هنوز در رطوبت پارچه قرار دارند روی لباس تثبیت شوند و دیگر از بین نروند.

  • هرگز برای خشک کردن این لباس ها از بخاری یا شوفا و نور خورشید استفاده نکنین و ان ها را در هوای آزاد و در سایه قرار دهید تا به ارامی خشک بشوند.

خشکشویی لاندراپ به سبب تجربه بالا لباس های شما را با مواد شوینده با کیفیت شستشو داده و با رایحه ای دل نشین به شما تحویل می دهد.