شستشوی پرده

پیش از شستشوی پرده

شستشوی پرده

پیش از شستشوی پرده

در زمان خانه تکانی بهار همه ما پرده ها یمان را بیرون می کشیم و قصد شستشوی آنها را می کنیم. همیشه این یک مشکل بوده که بعد از شستشو پرده ما جای گیره ها را گم می کنیم و پرده به شکل اولیه و مرتب خود روی میله قرار نمی گیرد، برای جلوگیری از این مسئله بهتر است پیش از خارج کردن گیره ها محل قرار گیری آنها را با لاک ناخن نشانه گذاری کنید، تا در زمان نصب گیره ها را در جایگاه قبلی وصل کنید و فرم پرده تان را حفظ کنید. قبل از اینکه پرده ها را بشورید به دقت به آنها بنگرید تا مطمئن شوید پوسیدگی و نخ کشیدگی نداشته باشند چرا که اگر پرده همچنین وضعیت ای داشته باشد با شستشو نخ کش بیشتری پیدا می کند و نخ نما تر می شود. اگر حلقه میله پرده ی شما زنگ زده است آن را در مخلوط آب و سرکه بجوشانید تا تمیز و براق شوند.

پرده های حریر

پرده‌هایی که نباید در خانه شست

شستشوی پرده های توری

پرده در دکوراسیون و زیبای خانه نقش بسیار مو اثری دارد و یکی از مهمترین عناصر خانه می باشد. از سوی دیگر پرده ها اصولا قیمت بالایی دارند از این رو برای حفظ سلامت آن باید تلاش لازم را کرد. جالب است بدانید پرده های توری زود تر از همه ی جنس های دیگر غبار آلود و کثیف می شوند. چرا که در کل جنس های توری گرد و غبار را بیشتر به خود جذب می کنند و گاهی بعد از شستن چرک مرد و تیره می شوند. برای جلوگیری از این مشکل ما چند راهکار ساده را به شما پیشنهاد می دهیم که بهتر است برای شستشوی تور ها در نظر بگیرید :

برای شستشوی پرده ابتدا آن را چند دور با آب سرد بشورید تا تمام دوده های آن خارج شوند.

برای آنکه پرده شما کاملا تمیز شود و رنگ آن روشن شود در آب آن نمک بریزید.

پرده را با پودر ماشین لباس شویی بشورید.

برای شستشوی پرده های توری از سفید کننده ها استفاده نکنید چرا که رنگ پرده را کدر می کنند.

میتوانید برای استفاده بهینه از ماشین لباسشویی لباس های سفید خود را همراه با تور پرده تان بشورید.

شستشوی پرده

پرده ها اصولا تمام گرد و خاک، مو و حتی شوره سر را به خود جذب می کنند. حل می خواهد این پرده مخمل باشد یا پارچهای باشد یا هر جنس دیگری، این خاصیت پرده است. به یاد داشته باشید شستشوی پرده به بهتر شدن هوای خانه کمک شایانی می کند، پس هر چند وقت یکبار پرده ها را برای شستشو آماده کنید. هر بار که شما پرده غبار آلود خانه را باز و بسته میکنید یا به بهانه مرتب کردن دستی به آن میکشید باعث می شود کل این گرد و غبار در هوا و خانه پخش شوند و بعد از چند دقیقه روی مبلمان فرش ها و غیره می نشینند. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان از آلرژی رنج می برید شستن به موقع پرده ها از بروز آن جلوگیری می کند. بهترین روش شستشوی پرده این است که پرده را به خشکشویی آنلاین بسپارید.

پرده‌هایی که نباید در خانه شست

یکسری پرده ها وجود دارند که به هیچ وجه نباید با دست و یا ماشین لباسشویی خانگی شسته شوند و باید حتما آنها را به خشکشویی ها بسپارید یکی از بهترین خشکشویی ها آنلاین خشکشویی آنلاین تهران می باشد. اگر پرده ها یتان را به صورت آماده خریداری کرده اید ممکن است روی آن برچسبی وجود داشته باشد مبنی بر اینکه شستشوی پرده را فقط باید به خشکشویی بسپارید و گر نه ممکن است پرده شما آسیب ببیند. اگر شما پارچه پرده را جداگانه خریداری کرده اید باید از فروشنده درباره نحوه شستشوی آن سوال کنید. اما طبق یک قاعده کلی می توان گفت پرده های پذیرایی والان دار و مخمل و رسمی را نباید در خانه شست چرا که احتمال نا فرم شدن آنها بسیار زیاد است.