شستشوی مانتو

خشکشویی آنلاین

شستشوی مانتو

شستشوی مانتو

مانتو یکی از اصلی ترین لباس های بانوان است و نسبت به لباس های دیگر بیشتر پوشیده می شود و به همین دلیل بیشتر مورد شستشو قرار می گیرد. به همین منظور می خواهیم کمی درباره ی شستشوی این لباس مهم صحبت کنیم.

هرچقدر روش های شستشوی شما درست تر باشد، عمر لباس بیشتر می شود و در زمان استفاده ظاهر زیباتری خواهد داشت. این را فراموش نکنید که مانتو ها لباس هایی هستند که روی دیگر لباس ها پوشیده می شوند و بسیار توی چشم هستند و هر چقدر آن ها زیباتر و تمیز تر باشند شما شیک تر دیده می شوید. 

روش ها و مراحل شستشوی مانتو

 تمامی مراحلی که برای شستشوی مانتو گفته می شود همگی مهم هستند و باید سعی شود تمامی مراحل روی لباس انجام شود رعایت کردن یک یا دو نکته نتیجه‌ ی مطلوبی نخواهد داشت و اگر تمایل دارید جذابیت لباستان همیشه حفظ شود باید تمامی موارد را روی لباستان اجرا کنید.

دراین مقاله سعی شده است تا تمامی انواع مانتو در نظر گرفته شود اعم از مانتوهای اداری تا مانتو های مجلسی و …

قبل از گفتن مطالب این توصیه به شما عزیزان می شود که مانتو هایتان را زیاد نشویید حتی اگر هر روز آن ها را می پوشید. یادتان باشد شستشو تنها راه تمیزی نیست، مثلا اگر مقداری کیک روی مانتوی شما ریخته باشد نیاز نیست همه ی لباس را بشویید شما می توانید با یک دستمال و مواد شوینده  فقط همان قسمت را تمیز کنید. 

شست وشو با آب سرد

شست و شو با آب سرد باعث می شود لباس شما در حین شست و شو زیاد چروک نشود و نیاز شما را از اتوهای بسیار داغ از بین ببرد که همین باعث طولانی تر شدن عمر لباس شما می شود.

شستشو با دست

شست و شو با مواد شوینده مناسب

در عصر حاضر شوینده های متنوعی برای لباس ها تولید می شوند و هرکدام کارایی خاصی دارند. قبل از استفاده از مواد شوینده حتما از کارایی آن مطلع شوید.

سفید کننده ها

برای مانتوهای سفیدتان زیاد از سفید کننده ها استفاده نکنید، این کار باعث می شود لباس شما درخشندگی خود را از دست بدهد و کدر شود. سعی کنید از آن ها کمتر استفاده کنید.

مواد شوینده برای لباس های مشکی

این مواد شوینده برای لباس های مشکی در نظر گرفته شده است و بهتر است مانتوهای مشکی تان را با این مواد شست و شو کنید تا از بور شدن آن ها جلوگیری کنید و رنگ مشکی آن ها را تثبیت کنید.

مواد شوینده پودری

سعی کنید حدالامکان ازاین نوع شوینده ها استفاده نکنید. پودر ها در آب به خوبی حل نمی شوند و بقایای آن ها به احتمال زیاد، روی لباس می ماند و این باعث لک شدن مانتوی شما می شود و کم کم به بافت لباس آسیب می رساند. مخصوصا از شستن لباس های مشکی با این نوع مواد پرهیز کنید.

مواد شوینده ی مایع

این نوع مواد به راحتی داخل آب حل می شوند و می توانند با مقدار بسیار کمی لباس شما را تمیز کرده و از آلودگی و بو بزداید. رایحه ی این نوع مواد بعد از شست و شو روی لباس شما می ماند و لباس شما را خوش بو می کند.

خشکشویی آنلاین

زمان شستشو

یادتان باشد وقتی با دست یا لباس شویی می خواهید مانتوهایتان را بشویید آن ها را در زمان کم تنظیم کنید. این تفکر قدیمی که لباس اگر بیشتر در مواد شوینده قرار بگیرد تمیز تر میشود را از سرتان بیرون کنید. این کار نه تنها باعث تمیز تر شدن لباس نمی شود؛ بلکه آن ها را بور و کدر می کند.

استفاده از نرم کننده

حتما برای پارچه هایی که حالت الکتریسیته دارند از نرم کننده ها استفاده کنید تا از برق آن ها بکاهد تا هنگام پوشش لباس به لباس های دیگر نچسبد. 

آب کشی مانتو

سعی کنید خیلی خوب مانتویتان را آب کشی کنید زیرا مواد شوینده ای که در پارچه باقی می ماند باعث می شود باکتری ها در لباس شما باقی بمانند. هرگز مانتو های خود را نچلانید این کار باعث از بین رفتن آهار مانتو می شود و به لباس فرم بدی می دهد.

خشک کردن مانتو

برای همه ی ما پیش آمده است که مانتو های خود را روش شوفاژ یا بخاری خشک کرده ایم و در تابستان از خشک کن ها استفاده کرده ایم یا در هوای بسته ی خانه آن ها را پهن می کنیم. این کار ها اشتباه هستند و همگی مانتوی شما را از بین می برند.

برای خشک کردن مانتو ها حتما آن ها را در هوای آزاد پهن کنید و اجازه دهید به آرامی در معرض هوای تازه خشک شوند.

سعی کنید مانتوهایتان را برعکس و با دمای کم اتو کنید تا از برق افتادن روی پارچه ی شما جلوگیری شود و بافت پارچه ی شما از هم گسسته نشود.برای جلوگیری از بور شدن مانتو و افتادن چروک بر روی آن، توصیه می شود تا آن را به خشکشویی آنلاین بسپارید.