شستشوی لباس های مجلسی

خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس مجلسی

شستشوی لباس های مجلسی

شستشوی لباس های مجلسی همیشه یکی از چالش های بزرگ برای همه ی ما بوده است اما با چند راهکار ساده می توان آن ها را به راحتی درخانه بشوییم. البته، انواع پارچه ها و سنگ های کار شده روی لباس ها آنها را از یکدیگر متمایز می کند و همین باعث می شود تا شستشوی هر پارچه راه و روش جداگانه ای داشته باشد. 

قبل از هرچیزی این را به یاد داشته باشید که شستن لباس های مجلسی مانند شستشوی لباس عروس ها به دقت زیادی نیاز دارند. چرا که ممکن است از چند لایه پارچه یا سنگ دوزی های مجلل دوخته شده باشند و یا تورهایی باشند که بسیار آسیب پذیر هستند و ممکن است در شستشو پاره شوند و یا در طی مراحل شستشو سنگ های تزیینی لباس بافت پارچه را پاره کند.

شستشوی لباس های مجلسی درخانه با دست

دراین قسمت از مقاله می خواهیم آموزش شستشوی لباس مجلسی با دست را توضیح دهیم:

لکه گیری لباس مجلسی

خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس مجلسی

ممکن است لباس های مجلسی شما گاهی از جنس پارچه هایی نظیر مخمل یا جیر با رنگ های تیره باشند که در اثر زیاد ماندن در کمد خاک گرفته اند. در این صورت نیازی به شستشوی آن نیست بلکه فقط کافیست یک برس نرم به آن بخورد. به این صورت که با یک فرچه ی نرم آغشته به کمی آب روی الیاف لباسمان برس می کشیم. با این کار لباس مجلسی شما هم تمیز شده و هم جلا پیدا می کند.

  • اگر لباس هایتان فقط لک شده اند و شما میخواهید لک آن را از بین ببرید لازم نیست تمامی لباس را بشویید و می توانید فقط قسمت لک شده را شستشو کنید.

به این ترتیب که نخست مقدار خیلی کمی شامپو را داخل آب بریزید تا حل شود سپس آنرا روی قسمت لک شده اسپری کنید و بگذارید تا چند دقیقه روی لباس بماند سپس با یک مسواک یا فرچه ی نرم به آرامی روی قسمت لک شده بکشید. سپس کمی آب روی محل شسته شده اسپری کنید و با یک حوله ی تمیز آن قسمت از لباس را آبگیری کنید بعد در سایه قرار دهید تا به خوبی خشک شود.

شستشوی کامل لباس مجلسی

  • در مواقعی که همه ی لباستان کثیف شده باشد و می خواهید تمامی آنرا بشویید باید قبل از شروع شستشو فنرها و اجناس تزیینی روی لباس را تا جایی که ممکن است از لباس جدا کنید.

در مرحله ی بعد یک تشت آب ولرم را با مقدارکمی شامپو ادغام کنید و لباس را برعکس کنید و برای چند دقیقه ای در تشت بگذارید تا کامل خیس بخورد و در الیاف پارچه نفوذ کند.

به یاد داشته باشید که هرگز آنها را چنگ نزنید و فقط با حرکات آرام دست درآب لباس را جابجا کنید، لباس را در تشت دیگری که فقط حاوی آب است بگذارید و چند بار در آب لباس را تکان دهید. چندین بار این کار را انجام دهید تا بخوبی آبکشی شود سپس لباس را از آب درآورده و به چوب لباسی بیاویزید و درسایه قرار دهید تا خشک شود.

  • در صورتی که روی لباس مجلسی شما سنگ های گران قیمتی دوخته شده و یا وسایل تزیینی ریزی که روی آنها کار شده است، لباس را هنگام شستشوی برعکس کرده و کامل داخل توری قرار دهید و سپس مراحل فوق را انجام دهید.
خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس مجلسی با لباسشویی

شستشوی لباس های مجلسی درخانه با لباسشویی

حال به سراغ شستشوی لباس مجلسی با ماشین لباسشویی می پردازیم.

  • همیشه لباس های مجلسی را تنها در ماشین لباسشویی قرار دهید و سعی کنید انها را فقط با مقدار کمی مایع لباسشویی بشویید و هرگز از مواد شوینده پودری استفاده نکنید زیرا پودرها در آب خوب حل نمیشوند و پودر ها روی لباس باقی خواهد ماند. لباس مجلسی تان را پشت و رو کنید و از پایین به بالا آرام لول کنید به طوری که به لباس آسیبی وارد نشود.

حال لباس را داخل لباسشویی قرار دهید و حدود ۲۰ دقیقه آن را شستشو بدهید وهرگز از خشک کن استفاده نکنید زیرا باعث شکننده شدن الیاف لباس مجلسی شما می شود.

برای خشک کردن لباس مجلسی آن را پشت و رو پهن کرده تا در هوای آزاد خشک شود. برای اتو کردن لباس های مجلسی مثل زمان شستشو لباس را برمی گردانیم و روی آن یک پارچه ی سفید تمیز قرار می دهیم و با حرارت خیلی ملایم آن را اتوکشی می کنیم و بلا فاصله بعد از اتوی داغ یک اتوی سرد روی پارچه قرار می دهیم تا خطوط اتو ثابت شود.

شستشوی لباس مجلسی در خشکشویی

از آنجایی که شستشوی لباس های مجلسی به دلیل چالش هایی که دارد عملیاتی دشوار دارد، آنها را به خشکشویی های معتبر بسپارید. خشکشویی ها لباس های مجلسی و به اصطلاح لباس های شب را با مراقبت های بسیار شستشو می کنند و آن ها را بخار شور می کنند و با اتوهای بخار اتو می زنند. به صورتی که الیاف و تزیینات پارچه در مراحل شستشو و اتوکشی آسیب نمی بیند و در نهایت بوی خاصی بر روی لباس ها باقی نخواهد ماند.

خشکشویی آنلاین

کیس نگه داری از لباس مجلسی

در آخر این نوع لباس ها را تا حد امکان باید دور از نورخورشید نگهداری کرد چرا که رنگ آن ها در اثر نور خورشید از بین می روند. نگهداری این لباس ها درکمد نیز شرایطی دارد که باید آنها را در کیس مناسب لباس نگهداری کرد و از چروک شدن آنها جلوگیری کرد.