شستشوی لباس نخی

خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس نخی

لباس نخی

لباسهای تهیه شده از الیاف طبیعی گیاه پنبه، به لباس نخی معروف شده اند و کمترین میزان حساسیت را برای پوست ایجاد می کنند. غم انگیز ترین اتفاقی که می تواند پس از شستشوی لباس نخی بیفتد، کوچک شدن اندازه آن و به نوعی آب رفتنش است.بهتر است برای شستشوی این گونه لباس ها، برای اطمنینان خاطر، کار را به خشکشویی آنلاین تهران بسپارید و یا با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب با روند کار را به صورت کامل آشنا شویم. زیرا با رعایت کردن فقط چند نکته کوچک می توان از آب رفتن لباس جلوگیری کرد.

لکه گیری در شستشوی لباس نخی

برای از بین بردن لکه ها در شستشوی لباس نخی بسته به نوع لکه، اعم از لکه چربی و روغن، لکه خون، لکه آدامس،  لکه گل و لای و… ترفندی وجود دارد. مثلا برای از بین بردن لکه آدامس و یا خون، بهتر است که با تکه ای یخ بر روی قسمت لک شده، مالیده تا لکه برطرف گردد. بیشتر برای لباس های سفید از وایتکس استفاده می کنیم. ولی برای لباس های رنگی، با توجه به تداد لباس ها، مقدار کمی وایتکس را با پودر لباس شویی مخلوط کرده و در تشت آب لباس ها می ریزیم. پس از حدود تقریبا نیم ساعت، لباس ها را از آب خارج کرده و می شوییم. لکه ها کاملا بر طرف می گردند. برای از بین بردن لکه روغن و چربی، بر روی محل لکه، مایع ظرفشویی ریخته و چند دقیقه صبر کرده و سپس می شوییم. ماده دیگری که می توان در پاک کردن چربی از آن استفاده کرد، استون است.

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی لباس نخی

شستشوی لباس نخی

به علت اینکه در پارچه های با کیفیت بالا هم ممکن است کمی از رنگ پارچه موجود باشد، بهتر است در اولین شستشوی لباس نخی، آن را تنها و به صورت پشت و رو بشوییم که در صورت وجود این رنگ، لباس های دیگر رنگ نگیرند و پرز لباس های دیگر به آن نچسبد. از ویژگی های شستشوی لباس نخی این است که می توان آن را با آب گرم و یا اگر دغدغه عدم تغییر رنگ را دارید، با دمای آب ۳۰ درجه، در ماشین لباسشویی شست. در شستشو از پودر آنزیم دار استفاده نکنید.و در صورت نداشتن امکان شستشو با وضعیت مناسب، آن را به یک خشکشویی معتبر بسپارید. خشکشویی آنلاین با سابقه کاری زیاد، برای انجام امور شستشوی لباس نخی در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد. در دماهای پایین از مایع یا پودر شوینده با خاصیت لکه بری استفاده نمایید. درصورتی که لباس را با دست می شویید، درون تشت با آب سرد شسته شود و رفتاری ملایم باید با لباس داشته باشید.از چلاندن و چنگ زدن آن خودداری نمایید و برای خشک کردن، لباس را لای حوله ای تمیز بپیچید تا آب اضافی آن گرفته شود.

خشک کردن و اتو لباس نخی

توجه داشته باشید که در صورتی که لباس را در خشک کن بیندازید، از عمر لباس کاسته می شود. برای خشک کردن لباس بهتر است آن را چند بار تکانده، در چوب لباسی آویزان کرده و در سایه قرار داده تا خشک شود. بدترین مورد، پس از شستشوی لباس نخی، اتو کردن آن است. زیرا با توجه به خاصیت آن که بلافاصله پس از اتو نیز چروک می شود، کاری دشوار است. در صورتی که لباس نخی به صورت مرطوب اتو شود، شدت چروک شدن مجدد کمتر خواهد بود.بهتر است که حدود ۴ الی ۵ دقیقه قبل از اتو کردن، لباس را مرطوب کرده تا آب را به داخل تار و پودش بکشد و لباس به صورت خشک اتو نشود. همچنین هنگام اتو کردن، درجه حرارت را روی درجه ملایم می گذاریم.