شستشوی لباس مخمل

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی لباس مخمل

مخمل

پارچه مخمل، پارچه ای است از جنس کتان با مقاومت و دوام بالا، لطیف و نرم که مدل های مختلفی نظیر مخمل ابریشمی که از اصیل ترین نوع مخمل بوده و در لباس های گرانقیمت و لوکس استفاده می شود. پنبه و پارچه هایی مثل پلی استر، از انواع ارزان مخمل ها هستند. شستشوی لباس مخمل هم میتواند با دست انجام شود و هم با ماشسن لباس شویی. فقط توجه داشته باشید اگر در ماشین لباسشویی می اندازید، زیپ ها و دکمه ها را ببندید تا لباس آسیب نبیند.

برای خواندن مطالب جهت شستشوی انواع پارچه، با خشکشویی آنلاین همراه باشید.

از بین بردن لکه ها

باید بتوانید به سرعت لکه های بر روی لباس را برطرف نمایید. با توجه به اینکه لکه پخش نشود، سعی کنید اضافه های لکه را با دستمالی مرطوب از روی لباس بردارید. به صورتی که برای آسیب ندیدن جنس پارچه، در یک جهت بر روی لکه می مالید.اگر لکه از بین نرفت، یک قطره مایع لباسشویی روی لکه ریخته و و با یک پارچه نمدار دیگر بر روی مواد شوینده لکه را بر می داریم تا جایی که چیزی از مواد شوینده در پارچه باقی نماند. سپس حوله ای تمیز روی لکه گذاشته و می گداریم تا خشک شود و یا با توجه به دستورالعمل شستشوی لباس مخمل، آن را می شوییم.

خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس مخمل

شستن لباس مخمل

پارچه مخمل به دلیل لوکس و گران بودن احتیاج به مراقبت و شستشوی درست دارند تا همچنان لوکس و براق بمانند. در شستشوی لباس مخمل، بهتر است کار را به افراد باتجربه در خشکشویی آنلاین تهران بسپارید. اما اگر تصمیم گرفتید خودتان دست به کار شوید، حتما نکات مندرج بر روی برچسب داخل لباس را مطالعه نمایید زیرا نوع و کیفیت مخمل باید قبل از شستشو شناخته شود تا نحوه هملکرد شما مشخص باشد که از چه موادی و در چه دمایی استفاده کنید. بهتر است بری شروع، اول شستشو را بر روی قسمتی کوچک از لباس امتحان کنید تا از برآورده شدن خواسته هایتان نظیر تمیزی و سالم ماندن پارچه از نظر جنس و سایر موارد اطمینان حاصل نمایید.

شستشوی لباس مخمل

در شستشوی لباس مخمل با دست، ابتدا لباس را پشت و رو کنید تا بافت آن آسیب نبیند. ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری ماده شوینده لباسشویی در آب سرد ریخته و لباس را داخل آب گذاشته و تقریبا با ملایمت می شوییم.پس از آبکشی آویزان یا جایی پهن می کنیم. در شستن لباس با ماشین لباس شویی، به منظور عدم آسیب رسانی به بافت لباس، می بایست آنرا با لباس های اندک و یا به تنهایی بشویید. تنظیمات را بر روی آب سرد گذاشته و یک دور بیشتر نچرخد. پس از شستشو آن را آویزان کرده و یا بر روی سطحی پهن کتید. در انداختن لباس ها در خشک کن دقت کنید قبل از خشک شدن کامل، آن ها را خارج کنید و برای اتو زدن، از پشت پارچه، اتو نمایید.