شستشوی لباس عروس

نحوه شستشوی لباس عروس

شستشوی لباس عروس

شستشوی لباس عروس

شستشوی لباس عروس یکی از سخت ترین نوع شستشوی لباس است، زیرا این نوع لباس ها از الیاف پارچه های ضخیم مثل پارچه های کتان و خیلی نازک همانند تورها تولید شده اند و اغلب روی انها تزیینات ظریفی کار شده است که باید موقع شستشو مراقب همه ی این موارد باشیم.

از آنجایی که این لباس یکی از مهم ترین لباس های یک خانم است باید در شستشوی آن دقت بسیاری به کار برد. توصیه می شود لباس های عروس را به خشکشویی های مطمئن بسپارید.   

شستشوی لباس عروس در خانه

ما در این قسمت به شستشوی انواع لباس عروس ها می پردازیم. حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از شستشوی لباس عروس فنر های موجود در لباس را دربیاورید. این کار هم صدمات وارد شده به لباس را کمتر می کند و هم شما راحت تر این کار را انجام می دهید.

شستشوی لباس عروس در خانه با لباسشویی

شستشوی لباس عروس با لباسشویی اصلا توصیه نمی شود زیرا هم لباس آسیب میبیند و هم به لباسشویی صدمه وارد می شود. مخصوصا لباس هایی که از لایه های بیشتری دوخته شده اند و یا روی آنها با سنگ ها و مروارید ها تزیین شده است. لباس هایی که مثل لباس های شب از تعداد لایه پارچه کمتری دوخته شده اند در شستشو با ماشین لباسشویی، کمتر از لباس عروس های دیگر اسیب میبینند. دقت داشته باشید اگر لباستان را با لباسشویی میشویید هرگز با لباس های دیگر آنرا در یک پارت نشویید و فقط لباس عروستان را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

از مواد شوینده با مقدار کم استفاده کنید و تنظیمات لباسشویی تان را روی کمترین زمان قرار دهید. حتما لباستان را جوری که به ان آسیب نرسد لول کنید و سپس در یک ساک توری قرار دهید و بعد در لباسشویی بگذارید. بعد از شستشو هرگز لباس عروستان را با خشک کن خشک نکنید بلکه آنها را اول با یک حوله آبگیری کنید و به یک چوب لباسی بیاویزید و اجازه دهید تا در سایه به خوبی خشک شود.

شستشوی لباس عروس در خانه با دست

این روش کمی مطمئن تر از شستشو با لباسشویی است. همه چیز بستگی به نوع کثیفی لباس عروستان دارد.

از بین بردن کثیفی از روی لباس عروس

پاک کردن لک از روی لباس

  • اگرلباس عروس تان فقط کمی لک شده باشد شما می توانید فقط همان قسمت را شستشو دهید به این ترتیب که اول قسمت لک شده را جدا کنید و سپس کمی مایع لباسشویی را با آب ترکیب کرده و روی لباس اسپری کنید، سپس یک دستمال نمدار سفید رویه آن  قسمت بکشید و بعد با سشوار همان قسمت راخشک کنید.
خشک کردن لباس عروس

سشوار کردن لباس عروس

  • گاهی فقط بالا تنه ی لباس عروس در اثر تعرق یا مالیده شدن لوازم ارایشی کثیف می شود و یا فقط قسمتی از پایین لباس در اثر کشیده شدن روی زمین سیاه شده باشد شما می توانید قسمت تمیز لباس را در کیسه بگذارید و فقط قسمت کثیف را بشویید به این صورت که کمی مایع لباسشویی را با آب هم بزنید و قسمت کثیف لباس را در آن بگذارید و سپس در یک تشت دیگر با آب ولرم آنرا آبگیری کنید. به خاطر داشته باشید هرگز لباس عروس را نچلانید. سپس روی چوب لباسی بیاویزید و آنرا بصورت افقی روی آبچکان قرار دهید تا خشک شود.
  • مواقعی که تمامی لباس شما لک شده و یا بو گرفته است و شما می خواهید تمام آنرا بشویید باید در مرحله ی اول تمامی شیفون ها و فنر های لباس عروس را از آن جدا کنید. بعد مقدار کمی مایع لباسشویی را در یک تشت آب ولرم بریزید و هم بزنید، سپس لباستان را در تشت بگذارید تا به خوبی خیس بخورد. 

میتوانید کمی لباس را در همان تشت آب تکان دهید اما از فشردن و چلاندن آنها بپرهیزید. سپس لباستان را از تشت در بیاورید و در یک تشت پر از آب بگذارید و کمی در اب جابجا کنید تا مواد شوینده از پارچه کاملا خارج شود. 

اگر مواد شوینده از پارچه خارج نشدند می توانید اینکار را چند بار تکرار کنید. در مرحله ی آخر با یک حوله لباس عروستان را آبگیری کنید و روی یک چوب لباسی در سایه بیاویزید تا خوب خشک شود. از اتو زدن لباس عروس پرهیز کنید اینکار صدمات زیادی به بافت نازک دوخت لباس و حتی پارچه ی آن وارد می کند.

شستشوی لباس عروس در خشکشویی

این روش شستشوی لباس عروس بهترین روش شستشو می باشد زیرا این کار بصورت تخصصی اجرا می شود که در خانه به علت نبود وسایل کافی این اتفاق نمی افتد. شما می توانید لباس عروستان را به خشک شویی های معتبر بدهید تا لباس شما از گزند و آسیب های شستشو در امان بماند.

خشکشویی ها با روش های خاص لباس ها را می شویند و انها را با دستگاههای بخار شستشو می دهند و برای خشک کردن و اتو کشی انها با ابزار های تخصصی عمل می کنند. در نهایت توصیه ی ما این است که همچین لباس خاصی را خودتان نشویید و ریسک نکنید و با خیال راحت به تخصصی ترین مرکز شستشوی لباس بسپارید.