شستشوی لباس ساتن

خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس ساتن

نحوه خشک کردن ساتن

در این مطلب ما سعی داریم نحوه شستشوی لباس ساتن را به شما آموزش دهیم. اولا همیشه سعی کنید لباسهای ساتن خود را در هوای آزاد خشک کنید، زیرا ساتن بافت ظریفی دارد و خشک کن به آن آسیب های جدی وارد می کند بهتر است لباس ها با این جنس حساس را به خشکشویی آنلاین تهران بسپارید، به عنوان مثال خشک کن ها می توانند باعث شوند لباس شما آب برود یا کوچک شود و حتما از عمر لباس ساتن شما می کاهند. لباس ساتن خیس خود را در یک حوله خشک و تمیز بپیچید و نور را روی آن لحاظ کنید تا آبهای اضافی پارچه از بین بروند. همیشه برای خشک کردن این پارچه این را در نظر داشته باشید که تابش مستقیم نور خورشید برای ساتن مناسب نیست زیرا گرمای زیاد به مرور زمان رنگ پارچه را روشن تر می کند و الیاف آن را از بین می برد. بهترین هوا برای خشک کردن ساتن هوای آزاد و به دور از تابش مستقیم خورشید می باشد. برای اتو کشی این لباس حتما لباس را پشت و رو کنید یا روی آن یک پارچه  به عنوان محافظ قرار دهید، سپس عمل اتو کشی را آغاز کنید.

پارچه ساتن چیست و انواع آن

نحوه خشک کردن ساتن

شستشوی لباس ساتن

پارچه ساتن از آنجا که در دسته پارچه های لوکس قرار می گیرد احتیاج به مراقبت خاصی برای نگهداری، یکپارچگی و برق خاص خود دارد. به یاد داشته باشید در زمان شستشوی این پارچه از چرخش آهسته ماشین لباسشویی استفاده نمایید. حال ما به شما چند تکنیک برای از بین بردن لکه از این پارچه را معرفی می کنیم. در نظر داشته باشید که برای حفظ لطافت این پارچه باید لکه ایجاد شده را هرچه زود تر از بین ببریم، برای این کار باید پارچه را در آب سرد شستشو دهیم و در یک سطح صاف خشک نماییم و پس از اطمینان در رابطه با از بین رفتن لکه، لباس یا پارچه را زیر نور مستقیم قرار دهید. البته راه حل های دیگری برای خلاصی از لکه ها روی ساتن وجود دارد، می توانید برای از بین بردن آنها از لکه بر های مخصوص استفاده کنید، اجازه دهید اسپری لکه بر ۳ تا ۴ دقیقه روی لکه بماند تا به طور کامل جذب شود، البته اگر در خانه اسپری لکه برندارید می توانید با ترکیب مایع شستشو دهنده و آب خودتان این لکه بر را بسازید، همچنین می توانید لباس های ساتن خود را با خیال راحت به خشکشویی آنلاین بسپارید.

پاک کردن انواع لکه از لباس ساتن

  • پاک کردن لکه های روغنی از روی ساتن : برای این کار از حوله تمیز استفاده کنید.ابتدا با استفاده حوله به لکه فشار آورید طوری که بتوانید لکه را بردارید. سپس روی پارچه ساتن را با آرد و شاه بلوط بپوشانید و اجازه دهید مدتی روی آن بماند تا لکه را جذب کند، سپس میتوانید لکه را با اسپری از بین ببرید و حتما برای از بین بردن لکه چربی پارچه ساتن را با آب گرم بشورید.
  • پاک کردن خون از روی ساتن : برای این کار ابتدا پارچه را یک ساعت در آب سرد قرار دهید، آب سرد تاثیر زیادی در از بین بردن لکه های خونی ایفا می کند.
  • پاک کردن لکه های گلی از روی ساتن : ابتدا با یک برس نرم باقی گل ها رو از روی لباس بتکانید، سپس از صابون و آب سرد برای شستن پارچه استفاده کنید. به یاد داشته باشید استفاده از ماشین لباسشویی روی دور آرام گزینه بهتری نسبت به شستن با دست می باشد.

پارچه ساتن چیست و انواع آن

ساتن پارچه ای است لطیف و براق که اصولا از ابریشم و یا الیاف مصنوعی ساخته می شود، اما بعضی از تولید کنندگان به آن پلاستیک هم اضافه می کنند تا خرید آن برای عموم مردم آسان شود، یک روی این پارچه براق است و روی دیگر آن مات می باشد، این پارچه دارای بافتی یکسان و مرتب می باشد. صدایی که از سایش این پارچه به خودش به گوش می رسد نمایانگر حس براق بودن و شیکی آن است، این پارچه برای دوخت انواع لباس مهمانی مناسب می باشد، نام این پارچه برگرفته از مکانی در چین است که در گذشته از آنجا ساتن به خاورمیانه صادر می شده است، البته ساتن نام مدل بافت این پارچه است. از ویژگی های پارچه ساتن میتوان از نرمی و براق بودن  آن نام برد و اینکه این پارچه به سرعت چروک می شود، در تماس با آب لک می شود، لبه های بریده شده این پارچه به راحتی ریش ریش می شود ولی سطح این پارچه مقاوم می باشد.