شستشوی لباس زیر

شستشوی لباس زیر

شستشوی لباس زیر

لباس زیر خیلی زود کثیف می شود و از نظر شستن صحیح به نوعی سخت ترین لباس برای شستشو است. شما می توانید لباس زیر خود را روزانه در ماشین لباسشویی بشویید، اما به دلیل جنس ظریف آن ها ، پیشنهاد می شود شستشو را با دست انجام دهید. اگر فرآیند صحیح تمیز کردن لباس زیر را می دانید، به راحتی می توانید از آسیب رساندن یا کوچک شدن آن جلوگیری کنید!

خشکشویی آنلاین تهران

از محلول پاک کننده برای لباسهای لکه دار استفاده کنید.

شما هرگز نباید لباسهای لکه دار را بدون تمیز کردن آنها شستشو دهید، زیرا آب می تواند لکه ها را جابجا کند. مقداری کمی از یک پاک کننده لکه مانند Shout ، OxiClean یا هر مارک  دیگر را روی قسمت لک شده بریزید و اجازه دهید حدود ۳۰ دقیقه بر روی آن بماند.

  • بعد از اینکه محلول به لکه نفوذ کرد، می توانید آن را در ماشین قرار دهید و به صورت عادی آن، چرخه شستشو را در ماشین لباسشویی اجرا کنید.

از نمک برای لباس آغشته به خون استفاده کنید.

خشکشویی لاندراپ

قبل از شستشوی لباس زیر آغشته به لکه های خون، مقداری نمک را بر روی لکه مالش دهید. سپس منطقه آغشته به خون را زیر آب سرد قرار دهید تا به میزان ممکن خون از لباس خارج شود.

  • نمک راهکار خوبی برای بیرون آوردن خون از لباس می باشد ولی استفاده از آب سرد ممکن است پارچه را سست کند.
  • هرگز از آب گرم برای از بین بردن لکه های خون استفاده نکنید، زیرا آب گرم باعث می شود که لکه به اعماق الیاف لباس نفوذ کرده و حذف آن را غیرممکن خواهد ساخت.

از ترکیب شوینده لباس و ۳٪ هیدروژن پر اکسید برای لکه های عرق استفاده کنید.

لباس زیر و سوتین های رنگ روشن به خصوص در ماه های گرم می تواند لکه های عرق به خود بگیرد. مخلوط ترکیب شوینده لباس و ۳٪ پراکسید هیدروژن را روی لکه مالیده و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند.

  • بعد از نفوذ محلول به لکه، لباس را در ماشین قرار داده و آن را به حالت عادی بشویید.

خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس زیر ظریف

لباس زیر ظریف خود را از بقیه لباس زیر ها جدا کنید. روش آسانی برای تشخیص این موضوع وجود دارد و آن چک کردن دستورالعمل نوشته شده بر روی برچسب لباس زیر است. لباس زیر هایی که فقط مناسب برای “شستشوی دست” هستند، سمبل آن دستی در یک سطل آب است. یا بر روی برچسب نوشته شده است ”شستشو فقط با دست”.

توجه داشته باشید که لباس های زیر ظریف تنها با دست قابل شستشو هستند. در صورتی که نمی توانید برچسب لباس را پیدا کنید یا برچسب از لباس کنده شده است، آخرین راه لمس آن جهت تشخیص ظیف بودن جنس لباس زیر است.

حدود ۵ دقیقه لباس زیر ها را در آب صابون خیس کنید.

سینک یا تشت خود را تا حدود (۵ تا ۸ سانتی متر) از آب پر کنید. سپس یک شامپوی ضعیف یا شامپوی کودک را به اندازه یک نخود را درون آب ریخته و آن را تا جایی هم بزنید که حباب ایجاد شود. البسه توری، ابریشمی و لباس های ظریف های دیگر خود را درون آب بریزید و بگذارید آنها خیس بخورند.

  • دمای آب به میزان رنگ گرفتگی لکه بر روی لباس بستگی دارد.
  • برای لکه های خون ، حتما از آب سرد استفاده کنید تا از ایجاد لکه جلوگیری کنید.
  • قبل از پر کردن تشت، آن را با دستمال یا دستمال مرطوب تمیز کنید و حتما مطمئن شوید که آن را تمیز کرده اید!

برخی از خشکشویی ها نیز شستشوی لباس زیر را بر عهده می گیرند.

لباس های درون تشت را جابجا کنید.

لباس ها را با دستان خود به صورت حرکات پیچشی در آب جابجا کنید. از پیچ خوردن، کشیدن، خراشیدن یا کشش بیش از حد پارچه خودداری کنید. به آرامی آن ها را حدود ۲ دقیقه در آب بچرخانید تا همانند حرکت ماشین لباسشویی لباس ها در آب حرکت کنند.

اگر لکه ای بر روی لباسی وجود دارد، یک قطره شامپو روی آن بمالید و سپس با استفاده از انگشت شست خود به آرامی آن نقطه را مالش دهید. از استفاده از راه حل های دیگر برای از بین رفتن لکه ها خودداری کنید، زیرا می توانند به پارچه آسیب رسانده یا باعث تغییر رنگ در لباس شوند.

شستشو لباس

لباس ها را زیر آب سرد بشویید تا کف آن شسته شود.

برای بیرون آوردن صابون از لباس زیر، ابتدا آب تشت را تخلیه کرده و شیر آب سرد را باز کنید. لباس را با آب گرم بشویید تا دیگر هیچگونه کف صابونی بر روی لباس باقی نماند.

آبگیری لباس زیر

لباس های زیر خود را با درون حوله سفید بگذارید و به آرامی حوله را بپیچانید تا آب اضافی آن ها گرفته شود. به محض اینکه لباس ها را آبکشی کردید، با استفاده از یک حوله حمام تمیز، رطوبت موجود را از پارچه بگیرید.

  • از استفاده حوله های رنگی برای اینکار خودداری کنید زیرا به پارچه های ظریف تر رنگ می دهند.

لباس زیر را روی بند آویزان کنید تا خشک شود.

برای آویزان کردن لباس زیر از بند استفاده کنید تا در مقابل هوا خشک شود.

برای پارچه های سبک تر مانند توری باید حدود ۳-۴ ساعت طول بکشد تا لباس زیر کاملاً خشک شود.

برای پارچه های متراکم تر ، مانند ابریشم یا ساتن ، ۵-۶ ساعت اجازه دهید.

اگر جایی برای آویز کردن لباس زیر ندارید ، می توانید آنها را صاف کرده و روی حوله بگذارید تا خشک شوند.