شستشوی لباس حریر

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی لباس حریر

حریر

پارچه حریر نوعی ابریشم نازک تهیه شده از الیاف طبیعی است.پارچه ای ظریف و لطیف که انواع مختلفی از قبیل حریر ساتن، کرپ حریر، حریر پرده ای و … می باشد. به علت جنس ظریف آن، بهتر است دقت لازم را در شستشوی لباس حریر اعمال نمایید تا لباس تان از فرم و ظاهر نیفتد.اگر هم ترجیح می دهید خیالتان راحت باشد، می توانید کار را به یک خشکشویی معتبر نظیر خشکشویی آنلاین تهران بسپارید و لباس تمیز را تحویل بگیرید.

خشکشویی آنلاین

شستشوی لباس حریر

شستشوی لباس حریر

لباس های حریر به دلیل بافت ظریفی که دارند، به راحتی آسیب می‌بینند به همین دلیل برای شستشوی لباس حریر می‌بایست دقت کافی به خرج دهید. در شستشو قبل از هر چیزی به آب سرد نیاز دارید زیرا آب گرم باعث تغییر شکل و فرم اولیه لباس می شود. برای شستشوی بهتر لباس، می توان کمی نمک به آب سرد اضافه نمایید. پس‌ازاینکه لباس را با آب سرد و نمک شستشو دادید، می توانید با پودر لباسشویی ضعیف کار شستشوی اصلی را انجام دهید. و یا بگذارید برای مدت ۱ ساعت در آب سرد و پودر خیس بخورد و سپس بشوید. در صورتی که خوایتسد از سفید کننده استفاده نمایید، بهترین سفید کننده خانگی، جوش شیرین است.

 

خشک کردن لباس حریر

می توان زمانی که کاملا خیس است، آن را یک الی دو بار بتکانیم، سپس از یک حوله استفاده نموده، لباس شسته شده روی آن بر روی زمین پهن می کنیم. لباس یا روسری حریر را پس از شستن، به اندازه این حوله که پهن شده، می اندازیم روی حوله. سپس آرام ارام حوله را رول می کنیم ، در حالیکه لباس حریر شسته شدن در وسط آن قرار دارد. و می گذاریم برای مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بماند. این کار باعث میشود نم لباس گرفته شود و سپس می توان آن را روی مبل یا پتو در جایی پهن کرد تا کامل خشک شود. این کار باعث می شود احتمال پارگی یا نخ کش شدن را بسیار زیاد کاهش پیدا کند. چون لباس های حریر و ابریشمی که بافتی حساس دارند، با کوچکترین برآمدگی مخصوصاً در زمانی که پارچه کاملا خیس است، پاره می شوند. با انجام این کار، احتیاج به اتو کردن هم نیست و پس شستشوی لباس حریر نیازی به اتو نداریم. برای خشک کردن لباس، سعی کنید لباس را از راه آن پهن نمایید تا خط ناجور پس از خشک شدن بر روی آن نیفتد.

لکه بری لباس حریر

برای شستشوی لباس حریر همانند سایر جنس های لباس ها، ابتدا باید لکه های لباس از بین بروند، سپس اقدام به شستشو نمایید.برای از بین بردن لکه ها، بهترین و اولین قدم، شستشو برای از بین بردن لکه، با آب و صابون است. سعی کنید لکه ها را بلافاصله از بین ببرید ولی اگر فراموش کردید و قدیمی شد، پاک کردن آن کمی دشوار خواهد بود. می توان برای کم رنگ کردن آن مقار کمی کره مارگرین بر روی لکه مالیده و سپس با آب سرد و صابون بشویید. همچنین می توان برای لباس های سفید، برای از بین بردن لباس لکه های روغنی، از الکل استفاده نمایید. برای انجام کلیه کارها در شستشوی لباس می توانید با خشکشویی آنلاین تماس بگیرید.