شستشوی لباس بافتنی

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی لباس بافتنی

لباس های پشمی

با آمدن فصل سرما و رفتن هوا به سمت سردی، استفاده از لباس های گرم، مخصوصا بافتنی افزایش یافته است. این جنس لباس به علت جنس الیافش، آسیب پذیری بالایی دارد. شستشوی لباس بافتنی از روش درست، باعث زیاد شدن مدت زمان عمر لباس می گردد. شست و شوی لباس بافتنی دردسر و معضلات خاص خود را دارد، مقداری بی دقتی لازم موجب می شود تا لباس مورد علاقه مان آنقدر آب برود که دیگر قابل استفاده نباشد و یا آنقدر کشیده و بلند شود که دیگر باید از خیرش گذشت. بعضی افراد ترجیح می دهند به خود دردسر ندهند و کار شستشوی لباس خود را به خشکشویی آنلاین تهران بسپارند. در این مطلب قصد داریم نکاتی برای شستشوی لباس بافتنی را بیان کنیم.

نکات شستشوی لباس بافتنی

نکته طلایی که باید در شستشوی این جنس لباس ها بدانیم، این است که به هیچ عنوان نباید از شوینده ‌های آنزیم دار استفاده کنیم. به این دلیل که الیاف این جنس لباس ها بر پایه پروتئین است و آنزیم ها پروتئین را در خود حل می نمایند و در صورت شستشوی لباس بافتنی با این نوع شوینده ها، الیاف لباس از بین خواهد رفت و لباس خراب می شود.بهترین نوع شوینده بدون آنزیم یا نرم کننده های ملایم، پودر صابون یا پودر دستی هستند.

اولین موردی که در شستشو باید به آن دقت کنیم، خواندن اطلاعات برچسب پشت لباس است. سپس قبل از شستن لباس، آن را برعکس کرده و به صورت وارونه می شوییم.

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی لباس بافتنی

شستشوی لباس بافتنی

در ابتدا اگر لباس لک یا کثیفی دارد، با آب ولرم و نرم کننده ملایم، لک لباس را می بریم و سپس، برای خیساندن یا شستن، لباس بافتنی را جدا از سایر لباس‌ها قرار دهید. هنگام شستشو با دست، فشار بیش‌ازحد به آن وارد نکنید و یا آن را پیچ ندهید و آن را با آب سرد یا آب ولرم بشویید. از صابون شستشوی مخصوص و ملایم برای شستن این مدل لباس استفاده کنید. شستشوی لباس بافتنی با ماشین لباسشویی باید با دور ملایم و آهسته و با آب سرد انجام شود. اگر تنظیماتی مخصوص لباس بافتنب دارد، تنظیمات را انتخاب میکنیم. جهت آسیب ندیدن بافت لباس در ماشین لباس شویی، آنرا درون یک کیسه یا ظرف توری قرار می دهیم. در صورت استفاده از نرم کننده، ملایم ترین نوع (فاقد آنزیم) را استفاده نمایید

خشک کردن لباس بافتنی

پس از شستشوی لباس بافتنی، تا حد امکان حتی اگر بر روی برچسب لباس هم نوشته شده که می توان آن را درون خشک کن انداخت، این کار را انجام ندهید.از آویزان کردن لباس های بافتنی کاملاً خیس بپرهیزید، به علت وزن سنگینی که دارند، به الیاف لباس فشار آورده و باعث کش آمدن لباس می شود. لباس ها را در یک سبد بگدارید تا آب ش کاملا گرفته شود و یا به صورت افقی بر روی سطحی صاف قرار می دهیم تا در معرض جریان هوا قرار گیرد و خشک شود. سپس آن را در داخل یک حوله تمیز پهن کرده و حوله را همراه با لباس رول می کنید تا آب آن گرفته شود. این کار از چروک شدن و پرز دادن جلوگیری می‌کند.باز هم اگر تمایل به اتو کردن داشتید، پارچه نمدار و مرطوبی بر روی لباس انداخته و با کمترین درجه حرارت، لباس بافتنی را اتو می کنیم.

برای مشاهده روش های شستشو جنس های مختلف لباس، با خشکشویی آنلاین همراه باشید.