شستشوی عروسک های پلیشی

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی عروسک پلیشی

شستشوی عروسک های پلیشی

شستشوی عروسک های پلیشی یکی از دغدغه های مادران و دوست داران این نوع عروسک ها است. عروسک های پلیشی بسیار حساس هستند و ممکن است در حین شستشو خراب شوند و یا شکل اولیه ی خود را از دست بدهند حتی ممکن است پارچه هایشان پاره شود البته همه چیز به جنس عروسک بستگی دارد. برای اینکه عروسک های زیبایمان از آسیب ها در امان باشند باید آن ها را طبق قاعده ای بشوییم که در متن زیر برای شما عزیزان ذکر کرده ایم.

شستشوی عروسک

گردگیری

بجز کودکان که از این نوع عروسک ها خیلی خوششان می آید ما بزرگ ترها نیز طرفدار عروسک های پلیشی هستیم و  اکثرا آن ها را در قالب دکوری نگه داری می کنیم اما بدیهی است که به مرور زمان خاک رویشان می نشیند. در این صورت نیازی نیست آن ها را بشوییم. میتوانیم آن ها را با یک برس لباس گردگیری کنیم یا اگر برس لباس در دسترس نداریم با جارو برقی خاکشان را از بین ببریم. 

برای جارو کردن عروسک های پلیشی به خاطر داشته باشید در قدم اول حتما جارو را با فاصله از عروسک نگه دارید که مکش جارو باعث کنده شدن قطعات آن نشود و در قدم دوم روی لوله ی جارو یک جوراب زنانه بکشید تا اگر موقه ی گردگیری اجزای عروسک کنده شد وارد بدنه ی جارو نشود و شما بتوانید دوباره آن ها را روی عروسک نصب کنید.

شستشو

در مواقعی عروسک ها توسط کودکان کثیف می شوند یا در اثر نگرفتن خاک آن ها در طولانی مدت دچار چرک مردگی می شوند و رنگ آن ها تغییر می کند. اینجاست که به یک شستشوی اساسی نیاز پیدا می کنید تا آن ها را مثل روز اول تمیز و براق نگهداری کنید. قبل از شستشوی آن ها بهتر است اول لیبل راهنمایی که زیر عروسک دوخته شده است را ملاحظه کنید و طبق دستور ذکر شده آن ها را بشویید.

توجه داشته باشید اگر عروسک ها قسمت های الکتریکی دارند آن ها را جدا کنید و در غیر این صورت از شستن آن ها صرف نظر کنید.

شستشو با دست

هنگامی که می خواهید عروسک هایتان را با دست شستشو دهید؛ بهتر است که از شستشوی کامل آن پرهیز کنید. اگر عروسک اتان چرک مرده شده و یا لک شده است می توانید از راه های دیگری استفاده کنید و هرگز عروسک های پلیشی را با دست نچلانید گویا این کار جان آن ها را خواهد گرفت و شما از آن پس یک عروسک زشت و بدقواره خواهید داشت!

شستشوی عروسک

برای این کار باید کمی صابون یا پودر لباسشویی  را داخل آب حل کنید و با پارچه ای تمیز روی بدنه ی عروسک بکشید و بعد با یک پارچه ی تمیز دیگر آن ها را پاک کنید. اگر متوجه شدید که این کار پرز های عروسکتان را از آن جدا می کند فشار دستتان را کم کنید و  دستمال رامحکم جا به جا نکنید.

خشکشویی آنلاین

شستشوی کامل

عروسک هایتان را در مواقع شستشوی کامل با دست داخل یک تشت آب سرد قرار دهید و کمی مایع لباس شویی داخل آب بریزید و برای پنج دقیقه عروسک را به حال خود بگذارید تا خیس بخورد سپس در آب جابجایش کنید و به آرامی روی سطوح کثیف دست بکشید تا لکه ها پاک شوند. وقتی حسابی تمیز شدند با دست نگهشان دارید و آب سرد را با شدت کم روی آن ها باز کنید و اجازه دهید کف ها به آرامی از روی عروسک پاک شوند.

ممکن است عروسک شما بزرگ باشد و هنگام خیس شدن سنگین شود و شما نتوانید آن ها را در دست بگیرید، در این صورت در همان لگن آن ها را باقی بگذارید و اجازه دهید به مرور با فشار آب کف از آن ها خارج شود.

شستشو با ماشین لباسشویی

اگر تمایل دارید عروسک های پلیشی خود را با ماشین لباسشویی بشویید پیشنهاد میکنیم اول اجزایی که از آن جدا می شوند را در بیاورید حتی اگر پشم شیشه ی داخل عروسک قابل جدا شدن است آن را از داخل عروسک خارج کنید.

آن ها را داخل توری های شستشوی لباس قرار دهید و هیچ لباسی را هنگام شستشو با عروسک در ماشین نیندازید چون ممکن است پرزهای عروسک لباس هایتان را خراب کند. 

شستشو با ماشین

کمی نرم کننده  و پودر شستشو داخل ماشین بریزید و بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به لباسشویی زمان شستشو بدهید .این کار را حتما با آب سرد انجام بدهید چرا که آب گرم عروسک های شما را خراب خواهد کرد. وقتی کار شستشو به اتمام رسید لباسشویی را روی حالت خشک کن قرار دهید و اگر عروسک شما حجیم بود و آب داخل آن به راحتی تخلیه نشد دوباره این کار را انجام دهید. پس از اتمام کار ماشین لباسشویی فورا عروسک ها را از ماشین خارج کنید زیرا ممکن است بخاطر رطوبت بالا خیلی زود بو بگیرند.

خشک کردن عروسک های پلیشی

برای خشک کردن عروسک ها که در مرحله ی نهایی انجام می شود آن ها اول با حوله خشک کنید. می توانید روی یک صندلی در بالکنتان آن ها را بگذارید تا خوب خشک شوند اما هرگز در آفتاب قرارشان ندهید این کار آن ها را رنگ پریده می کند. از خشک کردن آن ها توسط بخاری و شوفاژ حتما خودداری کنید.

در انتها پیشنهاد می کنیم که عروسک هایتان را برای شستشو به خشکشویی بسپارید. این نوع عروسک ها گران هستند شستشوی آن ها توسط خودتان ریسک بزرگی است. ما عروسک های شما را اول بخار شور کرده و سپس با روش ها و تکنیک های خاص شستشو اجزای آن ها را به نوبت و جداگانه می شوییم تا عروسک های زیبای شما از گزند شستشو در امان بمانند.