شستشوی شلوار کتان

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی شلوار کتان

پارچه کتان

پارچهٔ کتان از الیاف گیاه کتان تهیه می‌شود و مانند نخ یکی از الیاف طبیعی است که در بسیاری از لباس‌ها کاربرد دارد. این پارچه جنسی خنک دارد و قابلیت جدب آب آن بالا می باشد. کتان از زمان‌های دور برای پارچه بافی استفاده می‌شده است. از پارچه کتان برای تهیه محصولاتی از قبیل دستمال و پیش بند، حوله، رومیزی، ملافه کیف و کفش و انواع لباس و شلوار و … استفاده می‌شود. این جنس پارچه در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و یکی از دلایل این محبوبیت مقاومت جنس پارچه و دوام آن است.اما به دلیل برخی روش های اشتباه در شستشو، ممکن است با مشکل مواجه شویم.

شستن شلوار کتان

برای بسیاری از ما پیش آمده که پس از شستشو شلوار کتان یا هر نوع لباس خود از این جنس بینیم که فرم اولیه لباس از بین رفته و یا این که رنگ آن کم رنگ شده و یا بور شده است. در این قسمت قصد داریم نکاتی در مورد شستشوی شلوار با جنس کتان را مطرح کنیم تا بعد از شستشو، لباستان همان فرم اولیه را داشته باشد.اولین کار چک کردن برچسب داخل لباس هستش، اگر فقط شستشو نوشته شده باشد،کار شستنش را بسپارید به خشکشویی آنلاین تهران ولی در غیر این صورت می توانید از روشی که معرفی می کنیم استفاده کنید.

لکه گیری و پودر مناسب برای شستشوی شلوار کتان

مراحل شستشوی شلوار کتان در چند مرحله ساده انجام می گیرد.

اولین مرحله شستشو شلوار کتان لکه گیری است. اگر لکه ای بر روی پارچه کتان افتاده باشد ، بهترین روش از بین بردن لکه‌های روی پارچه کتان استفاده از لکه‌برهای مخصوص پارچه و لباس است. زیرا لکه ها بر روی این نوع پارچه با شست و شوی معمولی پاک نمی شوند. کافیست مقداری از محلول را روی قسمت لک ‌شده اسپری کنید و چند دقیقه منتظر بمانید.

برای شستشوی شلوار کتان یا هرگونه پوشاک کتان بهتر است از مایع لباسشویی، به جای پودر، استفاده کنید. اگر لباستان مشکی است از مشکی شوی و در غیر این صورت از مایع لباسشویی مخصوص لباس های رنگی استفاده کنید.پودرهای شوینده معمولی برای این‌گونه لباس‌ها مناسبند.
در مورد پارچه‌های سفید در صورت تمایل می‌توان از سفیدکننده نیز استفاده کرد. برای اطمینان علائم روی تگ یا مارک لباس را چک کنید و مطمئن شوید که می‌توانید از سفیدکننده استفاده نمایید تا آسیبی به پارچه نرسد. برای نرم باقی‌ماندن لباس، از نرم‌کننده استفاده کنید. اگر دوام لباس مورد نظر، برایتان مهم است از شوینده‌های طبیعی استفاده نمایید.

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی شلوار کتان

شستشوی شلوار کتان

در مورد شستشو شلوار کتان یا پیراهن کتان ،بهترین راه شستشو با ماشین لباس شویی است. لازم است با توجه به رنگ لباس از درجه مناسب حرارت آب استفاده کنید. برای تمیزتر شدن لباس‌های سفید و روشن از آب گرم‌ استفاده کنید. در مورد لباس‌های تیره، درجه آب را همیشه روی سرد بگذارید چون آب داغ باعث پخش شدن رنگ لباس می‌شود. در مورد لباس‌های ظریف و نازک از پودر دستی استفاده کنید. درنظر داشته باشید پارچه‌های کتان مقدار بیشتری آب به خود جذب می‌کنند، بنابراین در شستشوی لباس های کتان بهتر است ماشین لباس‌شویی را بیش از اندازه پر نکنید. لباس‌های کتان را پشت و رو اتو کنید و از بخار اتو استفاده کنید.

خشک کردن شلوار کتان

برای خشک کردن این نوع لباس، دستور بر روی برچسب داخل لباس را بخوانید یا از دور کُند ماشین لباسشویی استفاده کنید تا لباستان آب نرود یا رنگ آن کِدر و بور نشود. پس از انجام مراحل شستشو شلوار کتان، برای خشک کردن لباس ها توجه داشته باشید که آن را در معرض مستقیم نور آفتاب در مدت طولانی قرار ندهید زیرا از مقاومت آن کاسته می شود. در صورتی هم که هنگام شستشوی شلوار کتان با مشکل مواجه شدین، میتونین لباس تون را برای حل مشکل به خشکشویی آنلاین تهران بسپارین…