شستشوی شلوار جین

خشکشویی آنلاین تهران

شستشوی شلوار جین

شلوار جین

شلوار جین تقریبا محبوب ترین مدل شلوار در دنیاست که دوام بالایی دارد. شستشوی شلوار جین و نحوه نگهداری و مراقبت از آنها در این دوام بسیار تاثیر دارد. در شستشو باید توجه داشته باشید که در صورت وارد شدن آنزیم ها، ممکن است الیاف لباس آسیب ببینند.در صورت آشنایی با روش های صحیح شستشو به منظور جلوگیری از رنگ و رو رفتگی و آسیب هاب ناشی از شستشو، با خشکشویی آنلاین تهران همراه باشید. توجه داشته باشید شلوار جین از جمله جنس هایی است که هرچه کمتر شسته شود، طول عمر بیشتری دارد.

نکاتی در مورد شستشوی شلوار جین

در صورتی که تکه ای از شلوار کثیف شده تنها همان قسمت را بشویید. اگر شلوار بو می دهد لازم نیست آن را بشویید تنها آن را در هوای آزاد پهن  کرده و یا آن را درون کیشه گذاشته و داخل فریزر می گذاریم تا باکتری ها و بو آن از بین برود. مناسب ترین زمان شستشوی شلوار جین، تقریبا هر شش ماه یکبار است ولی در صورت تمایل، بین ۲ الی ۳ ماه یکبار بشویید. شستشوی شلوار بهتر است با دست انجام شود، ولی اگر با ماشین لباسشویی میشویید، روی دور کند قرار دهید.در صورت شستشو با ماشین لباس شویی، قبل از شستن آن را پشت و رو نمایید. از یک نوع ماده شوینده استفاده کنید و از ترکیب مواد شوینده خودداری کنید.هنگام شستشو زیپ و دکمه های آن را ببندید و به صورت جدا از بقیه لباس ها بشویید و به جهت حفظ  و ثبات رنگ از سرکه استفاده کنید.

خشکشویی آنلاین

شستشوی شلوار جین

شستشوی شلوار جین

سینک را با آب سرد یا ولرم پر نموده، سپس مقدار کمی از محلولی رقیق از مایع ماشین لباس شویی یا شامپو بچه به آن اضافه می کنیم. به مدت ۲ الی ۳ دقیقه شلوار جین را آب مالی می کنیم.اگر لکه ای دارد، لکه را با شوینده بر طرف می کنیم. برای لکه گیری، در شستشوی شلوار جین، پارچه مرطوب آغشته به مواد پاک کننده را در لک گرفتگی به حالت دورانی می مالیم. محل لک را با کمی آب شستشو می دهیم تا وضعیت لکه را ببینیم. اگر بر نشده بود مجدد کار را ادامه می دهیم. سپس شلوار را شسته و مجدد به مدت حدود ۳۰ دقیقه شلوار جین را در آب صابون خیس کرده و برای گرفتن آب اضافی، آن را لوله یا تا نموده، با فشار، آب اضافی آن را بگیرید. برای خشک کردن آنها را در معرض جریان قرار می دهیم تا خشک شود.

اشتباهات رايج در شستشوی شلوار جين

شستشوی شلوار جين برای تعداد دفعات زیاد، قرار دادن تعداد زیادی شلوار در یک نوبت شستشو، شستشوی شلوار جين با لباس های نوع ديگر، تنظیم دور گردش نامناسب در ماشین لباس شویی، عدم استفاده از نرم كننده لباس، ماندن شلوار جین در خشک کن برای مدت طولانی، آويزان كردن در آفتاب، اتو مستقيم شلوار جين همگی از مواردی هشتند که ممکن است باعث آسیب زدن به الیاف شلوار شده و آن را خراب کنند.

برای آشنایی با نحوه شستشو انواع پارچه و لباس، با سایت خشکشویی آنلاین همراه باشید.